În urma unei avertizări meteorologice oficiale de la ANM, șoferii care tranzitează Municipiul București și zonele limitrofe trebuie să fie extrem de atenți, deoarece condițiile meteo pot deveni periculoase în următoarele ore.
Conform prognozei speciale elaborate pentru intervalul de valabilitate a mesajului de Avertizare, șoferii sunt avertizați asupra posibilității de apariție a fenomenelor meteo extreme care pot afecta negativ starea drumurilor și a circulației rutiere. Se recomandă prudență maximă la volan, reducerea vitezei și menținerea unei distanțe de siguranță față de autovehiculul din față pentru a evita accidentele.
Sursă: www.meteoromania.ro
