Un accident rutier a avut loc pe Autostrada 1, în dreptul kilometrului 381, lângă localitatea Brănișca, județul Hunedoara. O coliziune între un ansamblu rutier și un autoturism a provocat blocaje pe una dintre benzi.
Traficul este afectat în sensul de mers spre Timișoara, fiind blocat pe banda a doua, iar pe banda 1 și cea de urgență se desfășoară cu dificultate. Din fericire, nu au fost înregistrate victime care să necesite îngrijiri medicale.
Se estimează că traficul va reveni la normal după ora 18:00, odată ce situația va fi remediată.
Sursă: politiaromana.ro
