Autostrada A1 este afectată de o problema tehnică în zona kilometrică 465+000, între localitățile Belint și Timișoara, unde un camion a rămas defect pe banda 2.
În acest moment, circulația se desfășoară pe banda 1 și banda de urgență, banda 2 fiind închisă. Șoferii sunt avertizați să fie atenți și să adapteze viteza în funcție de condițiile de trafic. Nu există rute alternative recomandate pentru acest segment de drum, șoferii fiind sfătuiți să urmeze indicațiile poliției rutiere și să respecte semnalizarea rutieră.
Sursă: dispecerat.andnet.ro
